MURAT ARTU ANISINA

ARTU MİMARLIK

1954 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu ve liseyi bitirene kadar bu kentte yaşadı. 1973 yılında üniversite eğitimi için geldiği Ankara’da 1978 yılında ODTÜ Mimarlık bölümünden mezun oldu. Aynı bölümde “Üniversite Kampüs Planlaması” konulu teziyle yüksek lisansını 1981 yılında tamamladı. 1977 yılında Eren Artu ile evlendi ve büyük oğlu Toprak doğdu. Öğrencilik yıllarından itibaren önce Sezar Aygen ve daha sonra Doruk Pamir mimarlık bürolarında çalıştıktan sonra 1981 yılında Yusuf Dino ile “Yüksek Denizcilik Okulu” yarışmasında 1. Ödülü kazandı. Bu seneden itibaren serbest mimarlık faaliyetleri başladı. Aynı sene küçük oğlu Bulut doğdu. Aytek İtez ile ortak olarak başladığı serbest çalışma hayatını 1985 yılından itibaren eşi şehir plancısı Eren Artu ile ortak olarak Artu Mimarlık Şehircilik ltd. bünyesinde sürdürdü. Devlete çalışmaya sıcak bakmayan Murat Artu daha çok özel sektör işverenleriyle çalıştı. Bu kapsamda Türkiye’de ve yurt dışında başta konut siteleri, genel müdürlük ve ofis yapıları, oteller olmak üzere pek çok projede mimarlık hizmeti yanısıra inşaat müşavirliği de yaptı. Projelerin uygulamaya geçirilmesinde de devrede oldu. Mesleki faaliyetlerini 2010 yılından itibaren taşındığı Bodrum’da sürdürdü. Özellikle bu devrede daha çok sadece seçtiği kişilere projenin yanısıra müteahhitliğini de üstlendiği işleri yaptı. Meslek hayatı boyunca çeşitli yarışmalarda ödüller kazandı ve jürilik görevleri üstlendi. Mimarlar odasında bir dönem yönetim kurulu üyeliği yaptı. Kurulucularından olduğu Türk Serbest Mimarlar Derneğinde 2004-2006 yılları arasında 2 dönem Başkanlık yaptı. Bodrum’da taşındıktan sonra da profesyonel çalışmalarının yanısıra kentsel gelişim ve çevre konularında sivil toplum mücadelelerine gönüllü katkılar verdi. Hazırladığı raporlar ve fikir projeleri ile öncülük etti. Murat Artu 2,5 yılı aşan kanser mücadelesinden sonra 11 Eylül günü aramızdan ayrıldı.

ARTU MİMARLIK

Meslek hayatı boyunca çeşitli yarışmalarda ödüller kazandı ve jürilik görevleri üstlendi. Mimarlar odasında bir dönem yönetim kurulu üyeliği yaptı. Kurulucularından olduğu Türk Serbest Mimarlar Derneğinde 2004-2006 yılları arasında 2 dönem Başkanlık yaptı.

Detay

150 +

Proje

8 +

İnşaat

1200 +

Etüt

550 +

Müşteri

ARTU MİMARLIK 

Bilgi edinmek istediğiniz proje için yanda ki form ile bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca Murat ARTU hakkında bilgi almak veya yaptığı projeler hakkında bilgi almak için yanda ki formu kullanabilirsiniz. Bilgi almak istediğiniz konuyu belirttikten sonra size ulaşabilmemiz için mutlaka telefon numaranızı yazmanız gerekmektedir. Eğer Email yoluyla bilgi almak istiyorsanız mesajınızın sonunda belirtiniz.
Kategori seçiniz:
Alt Kategori Seçiniz:

Artu Mimarlık

Bilgilendirme formu yardımı ile bize ulaşabilir istediğiniz konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

İş Ortaklarımız

Murat Artu
Murat Artu
Murat ARTU
Yorumlar

Murat ARTU hakkındaki yorumlar

YAZILAR

Murat Artu hakkında yazılan yazılar